Nyári ügyeleti napok 2024.

30. NÉMET NEMZETISÉGI OLVASÓTÁBOR

„Az a dolgom, hogy hidat építsek a múlt és a jövendő között. És hogy ennek a hídnak a pilléreibe beleépítsek mindent, amit a múltból a jövendőbe átvinni érdemes.” – vallotta Wass Albert.

Iskolánk – a Szepetneki Német Nemzetiségi Önkormányzat támogatásával - 30 éve minden tanév végén megszervezi és megvalósítja a német nemzetiségi olvasótábort. A szervezők és lebonyolítók között a főszerepet a német nemzetiségi nyelvet oktató kollégák vállalták és vállalják, de az intézmény minden pedagógusa kiveszi a részét a programokból. Táborunk egyre nagyobb népszerűségnek örvend. A résztvevő diákok köre egyre bővül: nemcsak iskolánkból, hanem a környék iskoláiból is érkeznek tanulók - hiszen a német versmondó versenyen kiemelkedő helyen szereplők is meghívást kapnak erre a hagyományőrző hétre. Évről évre bővül, színesedik a tábori program: a könnyed nyelvi játékok, versikék tanulása mellett a repertoárban szerepelt már népi mesterségek kipróbálása, néptánctanulás, „kincskeresés a faluban”, német nyelvű plakát- és receptkészítés, számtalan kézműves foglalkozás, sorverseny, raftingolás a Murán – hogy csak a közelmúltat idézzem. A német nemzetiség hazai – korábban külföldi - tájaira/területeire való kirándulás pedig méltó lezárása a tábori programnak. Célunk a német nyelv tökéletesítése, népszerűsítése, a hagyományok ápolása mellett a helyi közösség összetartása is a nyelven keresztül. Bízunk benne, hogy az évek során egyre sokrétűbb és színesebb tevékenységgel bővülő táborunk még hosszú évekig, évtizedekig az egyik legrangosabb esemény marad iskolánk életében.

NTAB-KP­-1-2024/1-000110

Fotók a német táborokról

Gyereknap 2024.

Madarak és fák napja