Pályaorientációs nap 2023.12.01.

2023.12.01-én újra pályaorientációs napot tartottunk. Iskolánkban kiemelt figyelmet fordítunk arra, hogy a pályaorientációs tevékenység minden életkorban az annak megfelelő formában felkészítse a tanulókat a továbbtanulásra, életpályájuk megtervezésére, és a felnőtt életre.

Az alsó tagozatos tanulók számára a Nagykanizsai Család- és Gyermekjóléti Központ két munkatársa interaktív foglalkozásokat tartott az alábbi témákban: Mi leszek, ha nagy leszek?; Utazás a szakmák világába - szabadulószoba.

A felső tagozatos diákok a Nagykanizsai Kereskedelmi és Iparkamara, a Nagykanizsai SzC Thúry György Technikum és a Zalaerdő Zrt. munkatársai közreműködésével az alábbi témákban/helyszíneken gyarapították tudásukat:

- erdészet tematikában: a tanulók különféle fafajtákkal és felhasználásukkal ismerkedtek meg, illetve betekintést nyertek az erdő-vadgazdálkodás titkaiba,

- pályaválasztás, önismeret területén: a gyerekek előadást hallottak a duális képzésről, az ösztöndíj programról és a nagykanizsai szakképző intézményekről, majd önismereti és pályaválasztási tesztet töltöttek ki,

- vendéglátás témakörben: a diákok karácsonyi ajándéktasakot készítettek, valamint szalvétát hajtogattak.