Pályaorientációs nap 2022.

2022.10.15-én ismét pályaorientációs napot tartottunk. Intézményünkben fontosnak tartjuk, hogy a pályaorientációs tevékenység minden életkorban az annak megfelelő formában felkészítse a tanulókat a felnőtt életre, a továbbtanulásra, életpályájuk megtervezésére.

A 7-8. osztályosok pénteken üzemlátogatáson vettek részt a König Hotelben, a Heni Cukrászdában, a Gázgép gyárában tekintettek be az üzem életébe, munkafolyamataiba.

Szombaton az alsó tagozatosok Mándóné Laczkó Juliánna pedagógus interaktív méhészeti előadását hallgatták, majd pályaorientációval kapcsolatos feladatlapokat töltöttek ki.

A felső tagozatosok 4 helyszínen, forgószínpad szerűen az alábbi foglalkozásokon gyarapították tudásukat:

- Csontos Zsuzsa tanárnő: kereskedelmi és marketing alapismeretek (márkanév, webáruház, marketing, üzletfajták, értékesítési módok, digitális mérleg, egységár),

- Balogh Péter: versenyek a szakmák körében; Szakma sztárja verseny bemutatása,

- Papp Ildikó: egészségügyi képzés megismertetése (vércukorszint mérés, csecsemő gondozás, újraélesztés, egyszerű diagnosztikai mérések),

- Cseh Zsófia, Tóth Andrea: pályaorientációs foglalkozás (szakmák gyűjtése, ön- és társismeret, riport készítés.