Ökotudatosság a 7. osztályban

Az „ Ökotudatos Osztály” elnevezésű megmérettetés januártól indult el intézményünkben. Hetedik osztályos tanulóink ennek jegyében, egyedi ötletként a „Több zöldet az osztályba!” jelmondattal valósították meg szűkebb környezetüket szépítő elképzelésüket. Tizenkét növénnyel gazdagodott a tanterem, melyeknek gondozását is a tanulók végzik.

A gyerekek elkötelezettek abba az irányba, hogy felhívják a figyelmet a környezetvédelem fontosságára, ezért saját maguk készítette plakátokból színvonalas ÖKO faliújságot hoztak létre tantermükben.

Február 13-tól indul az osztályban a hulladék szelektív gyűjtése, hogy tudatosítsuk a tanulókban az elhasználódott dolgoktól környezetbarát módon való megválás jelentőségét.
A gyerekek az intézmény felhívásának eleget téve hetente egyszer gyümölcsnapot tartanak, ahol az önként jelentkező felelősök gondoskodnak az egészséges tízórairól, melyet az osztály közösen fogyaszt el.
Tanulóink nagy lelkesedéssel vesznek részt minden ökotudatos tevékenységben, és remélhetőleg ez egy olyan folyamat kezdete, melynek végére környezettudatos fiatalokká válnak.