Német nyelvi versmondó verseny 2022.

Német versmondó versenyünket az első osztályosok verses, dalos műsora nyitotta meg, majd a második osztályosok interaktív előadása következett.

A folytatásban 21 szebbnél szebb német vers hangzott el. A rendezvény célja a német nyelv megszerettetése, illetve a német irodalom és kultúra minél szélesebb körű megismerése. Fontos ez azért is, mert az intézmény német nemzetiségi nyelvet oktató iskola, ahol heti öt órában német nyelvet és irodalmat tanulnak a diákok. A nyelvtanulás mellett nagy hangsúlyt kap a német nemzetiségi történelmi kultúra megismerése, a hagyományőrzés és hagyományápolás is - az iskola versmondó versenye is ezt a célt szolgálja. Reményeink szerint jövőre újra iskolák közötti szinten mérhetik össze tudásukat a térség németül tanuló diákjai.

A programot a Szepetneki Német Nemzetiségi Önkormányzat támogatta.

A versenyeredmények a következők:

I. kategória: 3-4. osztály

1. helyezett: Varga Emma                                              30 pont

2. helyezett: Köncz Virág                                               29 pont

3. helyezett: Szalai Nóra                                                29 pont

Turai Teodóra Vanessza                             29 pont

II. kategória: 5-6. osztály

1. helyezett: Müller Zselyke                                         30 pont

Dara Petra                                                 30 pont

Szekszárdi József Ádám                            30 pont

2. helyezett: Csepregi Anna                                          29 pont

Szalai Blanka                                           29 pont