Márton nap az iskolában

Márton nap az iskolában

A mai napig sok helyen él még az a Márton napi hagyomány, miszerint a libasült előtt lampionos felvonulást tartanak. Ennek a Márton-napi szokásnak az eredete Márton és a koldus találkozása, a felvonulást sokszor ezért római katonának öltözve, piros talárral tartják

Ezt a legendát jártuk körbe a 11.06. - 11.10.-ei héten a gyermekekkel. Készítettünk különböző libákat, játékos, fejlesztő feladatokat csináltunk, képregényt színeztünk Szent Márton történetével kapcsolatban, meséltünk, fotózáshoz paravánt alkottunk közösen, majd végül lámpást készítettünk. A nagyobbak kis körmenetet is tartottak. A délutáni szürkületben hangulatosan világítottak a kis lámpások.

Kapcsolódó galéria

Márton nap az iskolában

Pályázatok

Örökös ökoiskola
Okosan a pénzzel