Március 15. Nemzeti ünnep

Március 15. Nemzeti ünnep

Március 15. jelképpé vált. Ez a nap nemzetünk szabadságszeretetét, szabadság utáni vágyát fejezi ki, a magyar szabadságharc kezdetét ünnepeljük. Az 1848–49-es forradalom és szabadságharc Magyarország újkori történetének egyik legnagyobb és legmeghatározóbb eseménye lett, mely mára a nemzeti identitás egyik alapkövévé vált. Társadalmi reformjaival és önvédelmi harcával megindította a polgári átalakulást. A fiatal forradalmárok többezres tömeggé nőttek ezen a napon, megteremtették a sajtószabadságot. 1848. március 15-én Pesten vér nélkül győzött a forradalom.

Eredményei olyanok, melyek e napot örökre nevezetessé teszik a magyarság történetében.

Iskolánk 7. osztályos tanulói műsorukban méltó módon emlékeztek meg nemzeti ünnepünkről és iskolánk névadójáról, Királyi Pálról.

Kapcsolódó galéria

Március 15. Nemzeti ünnep

Pályázatok

Okosan a pénzzel
Örökös ökoiskola