Iskolánk több diákja is részt vett a szív világnapi rendezvényen

Iskolánk több diákja is részt vett a szív világnapi rendezvényen
A szívbetegségek megelőzésének fontosságára hívták fel a figyelmet – több száz gyermek is részt vett a szív világnapi rendezvényen a belvárosban. A programok között futás, flashmob és előadások is szerepeltek.

Pirosba öltözött ovisok és diákok – köztük iskolánk második, negyedik és ötödik osztályos diákjai – lepték el délelőtt az Erzsébet teret. A szív világnapjára, így a szív védelmére hívták fel a figyelmet.

A rendezvényt az idén 15 éves Szívbetegekért Egyesület szervezte. – A prevenció, a megelőzés a legfontosabb, hogy már óvodában kezdjük el. A gyerekek mit egyenek, mit igyanak, hogyan étkezzenek.

Nagyon fontos számunkra az, hogy egészséges nemzedéket neveljünk a gyerekekkel egységben – mondta el Hegedűs Györgyné, a Szívbetegekért Egyesület elnöke.

Szöveg forrása: https://kanizsaujsag.hu

Pályázatok

Okosan a pénzzel
Örökös ökoiskola