ISKOLÁBA HÍVOGATÓ 2020.11.10.

Az iskolába hívogató programsorozatunk második állomásaként az ovisok játékokon keresztül ismerkedtek a német nyelvvel. Hangulatos iskolahívogató német nyelvi foglalkozáson vettek részt 2020.11.10-én az óvoda nagycsoportos gyermekei.

Egy vidám, mozgásos játékkal a kis csapat gyorsan elsajátította a bemutatkozást németül.

Ezután az interaktív tábla segítségével és a tanárnénik irányításával tánc következett. Külön örömöt jelentett a pedagógusok számára, hogy az apróságok a mozdulatokat rövid gyakorlás után már német szavakkal kísérték.

A foglalkozás végén a gyermekek megérdemelten vették át jutalmaikat, a német zászlós ceruzát. Reméljük, jövő ősszel mikor az iskolában fogadhatjuk majd őket, ott fog lapulni ez az íráseszköz valamennyiük tolltartójában.

A játékokat Conny néni és Nati néni ismertette meg a gyerekekkel.