FÖLD NAPJA 2021.

• A Föld napját legelőször 1970. április 22-én ünnepelték.
  • Egy amerikai egyetemista kezdeményezésére közel 20 millió ember emelte fel a szavát bolygónkért.
  • Az esemény nagyon sok változást hozott, szigorú törvények születtek a vizek és a levegő védelme érdekében.
  • 1990-től a Föld napja már világméretű rendezvénnyé vált, szinte a világ összes országa különféle rendezvényekkel hívja fel a figyelmet bolygónk védelmére.
  • Magyarországon a környezetvédők 1990-ben megalapították a Föld Napja Alapítványt.
  • 1990. április 22. óta hazánkban is minden évben megünnepeljük a Föld napját, melynek keretében különféle rendezvényeket szerveznek, fát ültetnek, rajzpályázatot hirdetnek, környezeti vetélkedőt, patak- és falutakarítást szerveznek.

Iskolánkban az idei tanévben az alsó tagozatosok körében rajzversenyt hirdettünk, melynek alkotásaiból kiállítás nyílt.

A felső tagozatosok - digitális oktatás lévén - egy ürlap (https://forms.gle/nAapmhczMCHXaMFS9) kitöltésével emlékeztek meg a Föld napjáról.

Az alábbi eredmények születtek:

5. osztály

Szalai Blanka

Bognár Vivien

6. osztály

Kiss Milán

Gergály Sára

3. helyezett

Marosi Zsófia

7. osztály

Balázs Rebeka

Kovács Péter Dominik