Európai Diáksport Napja

2023. szeptember 30-a az Európai Diáksport Napja, melyhez iskolánk is csatlakozott. Intézményünk fontos feladata, hogy megőrizzük diákjaink egészségét és megszerettessük velük a mozgás örömét. A rohanó, digitalizált világunkban kiemelt szerepet kap az aktív testmozgás bármilyen formája. Fontos minden ember számára az egészséges életmód elsajátítása, rendszeres megélése, a lelki egyensúly megtartása. Erre kifejezetten jó alkalom a minden évben megrezendő Európai Diáksport Napja, ahol aktivizálni tudjuk diákjainkat és kollégáinkat. Az eseményen 92 gyermek és 14 pedagógus vett részt.

A mozgásos aktivitást zenés aerobikos bemelegítéssel kezdtük a nyolcadikas lányok és fiúk közreműködésével, ahol minden gyermek és több kolléga is részt vett. A bemelegítés után a tanulók osztályonként egy akadálypályán mentek keresztül majd futással teljesítették a 2022 méteres távot. Jövőre várjuk újra az Európai Diáksport Napját, ahol ismét együtt mozoghat iskolánk "a világ többi iskolájával, diákjával együtt".