ÉLETRE KELT VERSEK - TÉRSÉGI NÉMET NYELVI VERSMONDÓ VERSENY 2024.

Iskolánk immár ötödik alkalommal rendezett térségi német nyelvi versmondó versenyt. A megmérettetésen a tanulók három kategóriában – 3-4. osztály, 5-6. osztály, 7-8. osztály – vetélkedtek egymással. A program során hét iskola 35 tanulója mutatta be verstudását német nyelven. A verseny célja kettős: egyrészt a német nyelv és kultúra népszerűsítése, másrészt a versmondás megszerettetése.
A találkozó mottója: „A vers néma. Adj neki hangot. A vers a könyvben halott, keltsd életre!” (Kosztolányi Dezső)
Ezen a rendezvényen is ez történt: a szavalók szebbnél szebb klasszikus és kortárs verseket adtak elő.

A német nemzetiségi nyelvet oktató intézményben a nyelvtanulás mellett fontos a német nemzetiségi kultúra megismerése, a hagyományőrzés és hagyományápolás is - az iskola versmondó versenye is ezt a célt szolgálta.

Az eseményen a Dr. Mező Ferenc Gimnázium, Hevesi Sándor Általános Iskola, Rozgonyi Úti Általános Iskola, Zalaszentbalázsi Petőfi Sándor Általános Iskola, Zrínyi Miklós Általános Iskola Murakeresztúr és végezetül a Királyi Pál Általános Iskola diákjai vettek részt.

A programot a Szepetneki Német Nemzetiségi Önkormányzat támogatta.