A magyar népmese napja

A magyar népmese napja

              

A magyar népmese napja csupán egyetlen nap az évben, Benedek Elek születésnapja, szeptember 30-a. A  gyermekek életében azonban a mese legyen minden napos! Erre törekszünk iskolánkban, ahol az 1-2. osztályos napközis csoporttal belevágtunk egy közös kalandba a mesék útján. A cseperedik.hu oldal felhívását olvasva csatlakoztunk a kezdeményezéshez. Mesét hallgattunk, meséltünk, meseillusztrációkat rajzoltunk, népmese motívumokat és figurákat színeztünk, végül meseszereplőknek öltöztünk.

Mivel a mesékben minden lehetséges és a hős soha nem adja fel, mi is így tettünk. Minden nap gyarapítottuk tudásunkat a mesékkel kapcsolatban. Lelkesedésünket a cseperedik.hu oldal emléklappal jutalmazta, melyet a résztvevő gyerekek egyénenként is átvehettek.

A kaland azonban nem ért véget, hétmérföldes csizmánkban megyünk tovább az úton új kihívásokat keresve!

            

Kapcsolódó galéria

A magyar népmese napja

Pályázatok

Örökös ökoiskola
Okosan a pénzzel